Güncel Haberler Hematoloji Uzmanlık Derneği

Haydarpaşa Numune'de Ebola alarmı - 20-10-2014


 Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Ebola şüphesiyle getirilen hasta paniğe neden oldu. Güvenlik görevlileri ve sağlık personelinden bazılarının maske ile dolaştığı görüldü. Arabistan'dan geldiği belirtilen hasta, özel önlem alınarak hastane binasına alındı.     

HAC DÖNÜŞÜ FENALAŞAN KADIN HASTANEDE İZOLE EDİLDİ             

İstanbul'da, hac dönüşü yüksek ateş ve öksürük nedeniyle fenalaşan kadın, hastanede izole edildi. Cumartesi günü Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönen 66 yaşındaki H. E, yüksek ateş ve öksürük sebebiyle fenalaştı.
     
Ambulansla sabah saatlerinde Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen H.E, hastanede izole edildi.Güvenlik önlemlerinin alındığı hastanenin acil servisi, salgın ihtimali göz önünde bulundurularak hasta ve ziyaretçilere kapatıldı.
     
Ön tanısında Ebola olmadığı düşünülen hasta, gerekli tetkiklerinin yapılması için referans hastane Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Hastanın referans hastaneye gönderilmesinin ardından, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde dezenfekte işlemi yapıldı.
     
Acil servis, hastanın sevkinin ardından hasta ve ziyaretçilere açıldı.