Güncel Haberler Hematoloji Uzmanlık Derneği

Türk tıp dünyasını isyan ettiren ölüm - 18-04-2012


Kaynak:Hürriyet Gazetesi

Gaziantep'te dün 17 yaşındaki M.G. tarafından kalbinden bıçaklanan görev şehidi Dr. Ersin Arslan'ın cenazesi bugün 4 bin kişi tarafından gözyaşları ile uğurlandı. Arslan'ın eşi 28 yaşındaki Sibel Arslan'ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Sibel Arslan, "Bizi bırakıp nereye gidiyorsun?" diye gözyaşı döktü. Meslektaşları da doktorlara karşı artan saldırılara isyan etti. Türk Tabipleri Birliği de olayı protesto amaçlı yarın acil sağlık hizmetleri dışında hizmet vermeyeceklerini açıkladı.
 

Gaziantep’te hasta yakını 17 yaşındaki M.G., Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görevli 30 yaşındaki Dr. Ersin Arslan’ı bıçakla göğsünden ve karnından yaraladı. Durumu ağır olan Dr. Arslan ameliyata alındı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

"BİZİ  BIRAKIP NEREYE GİDİYORSUN" 

Doktor Ersin Arslan için çalıştığı Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde bir tören düzenlendi. Caneze daha sonra ’helallık’ alınmak için babasının Karşıyaka Mahallesi’ndeki baba evine, oradan da Bahaddin Nakıboğlu Camii’ne götürüldü. Doktor Ersin Arslan’ın buradaki cenaze törenine Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Sağlık Müdürü Metin Karakök, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Coşkun ile yakınları ve yaklaşık 4 bin kişi katıldı. 

Cenaze töreni sırasında Ersin Arslan’ın patoloji uzmanı eşi 4 aylık hamile olan Sibel Arslan fenalık geçirdi. Güçlükle teskin edilen Sibel Arslan ve yakınları tabuta kapanıp gözyaşı döktü. Sibel Arslan karnındaki bebeğini kastederek, "Bizi bırakıp nereye gidiyorsun?" diye feryat etti. Doktor Arslan’ın cenazesi ardından Asri Mezarlık’ta gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Çevresinde sevilen bir isim olan Doktor Ercan Arslan’ın cenaze törenine olan yoğun katılım nedeniyle Gaziantep’teki hastanelerde acil dışında sağlık hizmeti verilmedi.